Krakow Restaurant

Świetna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie daje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów oraz duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Polakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. menu restauracji Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, tortellini, minestrone oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Comments are closed.