mięśnie kegla ćwiczenia

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mocne mięśnie kegla

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą w takim razie kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one dobrze wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, niemniej jednak pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z niekiedy wolno również trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie istotne jest to, aby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć dalej, chociaż raz na dzień.
W aptekach i punktach sprzedaży można obecnie kupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają doskonałe wyniki. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Kobiety, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to wynik w czasie porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się też problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.

Comments are closed.